Бойовики через Росію торгують вугіллям з Європою

Вугілля антрацит з 11 захоплених шахт компанії ДТЕК на окупованому Донбасі через Росію продають до країн Європейського ­Союзу.

 З окупованої території відправили до 2 мільйонів тонн антрациту. Польські фірми придбали близько 300 тисяч тонн, каже 43-річний Максим Тімченко, генеральний директор компанії.

ДТЕК належить олігарху Рінату Ахметову. Об’єднує 17 шахт і п’ять вуглезбагачувальних фабрик; дев’ять тепло­вих електростанцій та дві теплоелектроцентралі.

Компанія звернулася до поліції щодо незаконного вивезення вугілля. Триває розслідування.

 Ми використовуємо будь-яку можливість, щоб представити нашу позицію посольствам країн, до яких іде антрацит із Донбасу, і представникам органів влади Європейського Союзу, говорить Тімченко. У відповідь чуємо, що це відповідальність країн-­імпортерів, які мають створити систему контролю походження вугілля. Очікуємо від них потужнішої реакції.

Із 11 жовтня теплова електростанція в місті Щастя Луганської області перейшла на резервне джерело енергії природний газ.

 Російська сторона не дає квоти на поставки вугілля, яке їхало не з Роттердама, а виключно з Ростовської області РФ, зазначає Андрій Герус, 34 роки, експерт у сфері енергетики. Зі свого боку ДТЕК не сформував достатні запаси вугілля для мінімізації ризиків в опалювальний сезон. Тому станція повністю залежала від роботи «з коліс».

Луганська ТЕС генеруватиме збитки 14 млн грн на добу. До кінця року це буде приблизно 850 млн грн.

 При загальних річних видатках і прибутках у понад 20 мільярдів гривень це не критично, хоча й болюче, додає Герус.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com