Дерева в містах падають частіше

1012 березня Україною пройшовся буревій. Вітер швидкістю 3035 м/с валив паркани, дерева, рвав електричні лінії, зривав дахи. Без електрики залишилися 537 населених пунктів у 15 областях. Загинули щонайменше троє людей і скалічилися кілька десятків.

Найбільше шкоди завдали звалені у містах дерева. У Він­ниці вбило 11-річну дівчинку, в райцентрі Хмільник 29-річну жінку. Побиті автомобілі, магазини.

 У кожному місті є своя станція захисту зелених насаджень, яка стежить за деревами, пояснює 30-річна Наталія Лебединець із Подільського управління зелених насаджень. У столиці це Київзеленбуд. Вони перевіряють, аварійні спилюють.

Роблять це навесні та восени. Експерти визначають стан за зовнішнім виглядом. Це не точно. Дерево може мати зелене листя і водночас бути трухлявим. При навантаженні впаде, хоч на корі не було й тріщини.

Якщо весною розквітає лише половина гілля або бруньки не з’являються зовсім дерево сухе. Ми спилюємо й ті, які мають дупла. Якщо птах пробив дерево воно сухе.

Хто відповідає, якщо дерево впало і завдало шкоди?

 За дерева у дворах відповідальні жеки або ОСББ. На вулицях управління зелених насаджень.

Як поводитись під час буревію в місті?

 У жодному разі не варто ховатись під деревами. Навіть під живими, які не виглядають хворими чи пошкодженими. Від пориву вітру може впасти будь-яке. Навіть дуб.

Рослину тримає коренева система. Ми не бачимо, наскільки вона розгалужена і як глибоко залягає. У містах є багато підземних комунікацій. Вони пригнічують розвиток коренів, ті залягають близько до поверхні землі. Крона і стовбур розростаються, а корені лишаються слабкими.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com