Для нестоличних депутатів є однокімнатні нічліжки

Держава компенсує витрати за оренду житла в Києві 170 народним депутатам. Із них 120 задекларували мільйони заощаджень. Щомісяця їм виділяють 20 тис. грн за оренду квартири чи номера в готелі «Київ». Про це повідомляє Бігус.інфо.

Серед отримувачів компенсації нардеп Ігор Молоток. Він із родиною задекларував майже 20 млн грн і володіє маєтком у селі Романків Обухівського району. У Дмитра Колєснікова і його дружини є дві квартири майже на 250 кв. м у столиці біля Національного антикорупційного бюро. У Євгенія Гєллєра палац із власним парком у селищі Козин і 200 млн грн заощаджень. Також гроші на житло отримують мільйонери Руслан Демчак, Вадим Нестеренко, Іван Рибак, Владислав Севрюков, Ігор Бриченко, Юрій Одарченко, Олександр Долженков, Антон Кіссе, Віталій Барвіненко, Станіслав Березкін.

 Коли мільйонер бере компенсацію за житло це жлобство. Маємо дурну законодавчу норму, яка дозволяє це. Навіть у багатих державах такого немає, говорить колишній народний депутат 54-річний Тарас Чорновіл.

 Депутатам оплачують проживання у квартирному фонді в центрі столиці, де неймовірно роздуті ціни.

Має бути відповідальність за фальсифікацію даних про статки. Цим повинно займатися Нацагент­ство із запобігання корупції. Коли на дружин переписують квартири, щоб щомісяця отримувати зайвих 20 тисяч. Це розтрата державних коштів. За таке передбачені терміни ув’язнення.

Що було б справедливо? Народних обранців, які не живуть у Києві й не мають житла у столиці чи приміській зоні, забезпечити дахом над головою.

У Швеції для нестоличних депутатів на верхніх поверхах парламентських комітетів є однокімнатні нічліжки. У Польщі є дім-гуртожиток, що підземним переходом з’єднаний із Сеймом. Тамтешній номер 3 на 4 метри, кухонна плита, холодильник, ванна кімната і двоспальне ліжко. Приватизувати його не можна. І більше ніяких зобов’язань держава перед членами парламенту не має.

Подібне депутатське містечко можна було б збудувати поблизу Києва. І прописати в законі: для тих, хто не має житла в столиці, й визначити майновий ценз. Якщо ти гривневий мільйонер права на таке помешкання не маєш.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com