Дмитро Підручний у дитинстві мав проблеми із зором

10 березня тернополянин 27-річний Дмитро Підручний уперше в історії України виграв «золото» чемпіонату світу з біатлону. У гонці переслідування на 12,5 км він випередив лідера Кубка світу Йоганнеса Бйо з Норвегії.

Підручний народився 5 листопада 1991 року в Тернополі. Батьки спортсмена Марія та Володимир були майстрами спорту з лижних перегонів. Дмитро жив поряд із тренувальною базою і рано почав займатися біатлоном.

 У Діми в дитинстві був поганий зір. Він носив окуляри з першого класу. Зараз проб­лем із зором у нього немає, каже мати.

 На зорі кар’єри у Дмитра були проблеми зі стрілецькою підготовкою, стверджує тренер Підручного Ігор Починок. Але мав страшенну самовіддачу й бажання проявити себе.

Перемога на чемпіонаті світу найбільше досягнення Дмитра Підручного.

 Я розраховував на цьому чемпіонаті світу взяти бодай якусь медаль, але не уявляв, що це буде золото, зізнається спортсмен.

Він одружений із колишньою біатлоністкою 28-річною Ольгою Полещиковою. Почали зустрічатися в юніорській збірній. Сім’я виховує 3-річну доньку Ірину.

 Дмитро в юності допитувався, чи маю я кумира в біатлоні, розповідає Ольга. Своїх називав відразу Бйорн­дален, Свендсен (норвезькі біатлоністи, які мають 12 золотих нагород Олімпійських ігор на двох. ГПУ). Я віджартовувалася. Мовляв, мій улюблений біатлоніст ще не виступає.

 А тепер виступає, сміється Дмитро.

Перед чемпіонатом світу тренер збірної України Юрай Санітра відпустив Підручного на чотири дні відпочити з родиною.

 Діма емоційно був дуже виснажений, ділиться дружина. Бо два місяці не був удома. Перед від’їздом сказала: «Коли ти в себе повіриш виграєш».

Це перша нагорода Дмитра Підручного на чемпіонаті світу. У спринтерській гонці він був четвертим.

В індивідуальних перегонах участі не брав

У вівторок та середу на чемпіонаті світу з біатлону пройшли індивідуальні гонки. Дмитро Підручний участі не брав. За його відсутності найкращий результат серед українців показав Віталій Труш 59-те місце. Переміг німець Арнд Пфайфер.

У жінок 10-те місце посіла Анастасія Меркушина. А виграла Ханна Еберг зі Швеції.