Історики розгадали таємницю жінок Давнього Єгипта

У Давньому Єгипті жінки могли займатися чоловічими професіями.

Такий висновок зробили вчені Альбертського університету в Канаді. Вивчили тіло жінки з некрополя Мендеса у Єгипті, повідомляє Bioarchaeology of Marginalized People.

Жінці було більше 50 років. Вона жила приблизно 4 тис. років тому.

Науковці звернули увагу на її щелепи. 16 зі збережених 24 зубів мали явні ознаки зносу. На двох різцях верхнього ряду спостерігалися руйнування клиноподібної форми, інші помітно стерлися.

Такі пошкодження були характерними для ремісників, які розщеплюють матеріал на зразок тростини за допомогою зубів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для туристів відкрили затоплену гробницю

Припускають, що жінка працювала з папірусною осокою, яка росте в дельті Нілу. З її стебел виготовляли кошики для зберігання і перевезення товарів, сандалі, килимки, фіранки.

Раніше вважали, що єгипетські жінки могли бути лише жрицями, співачками, танцівницями, музикантками, плакальницями на похоронах, ткалями або повитухами. Історики так вважали на підставі написів і фресок на стінах гробниць.

Давню майстриню поховали з великими почестями. Вона лежала у дерев’яній труні, обшитій очеретом, з алебастровим посудом, бронзовим дзеркалом, косметикою і золотими виробами.

В Єгипті археологи знайшли давню гробницю з мумією. Її збудували у III — VI століттях до нашої ери. Гробницю виявили поблизу річки Ніл.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com