Кімнатний гранат поливають теплою водою

 Побачивши вперше, як цвіте гранат, загорілась і собі посадити. Сорт брала карликовий, розповідає 35-річна Катерина Василенко з Херсона. Із п’яти зернят проросло два. Зійшли через три тижні після посадки. Потім активно погнали в ріст.

Одне деревце зацвіло у перший же рік.

 Такими палючо-червоними великими квітами, наче з оксамиту зробленими. Перший раз цвіту було небагато, зате вдруге усе деревце рясно вкрилося квітками. Враження, наче якась казкова рослина. Більшість квітів пустоцвіт. Плоди теж зав’язуються. На вигляд подібні до звичайних магазинних. Тільки геть мініатюрні.

Для посадки граната потрібен пухкий ґрунт. За рівнем кислотності нейтральний. Із готових сумішей підійде універсальний субстрат.

 Я готувала землю сама. Змішувала половину дернового ґрунту й по чверті листового перегною та торфу й піску. На дно горщика закладала дренаж із битої цегли.

Висіває зернята граната на глибину 1015 мм. Поливає і накриває плівкою. Ставить у сонячне місце.

 Гранат любить світло, але прямі сонячні промені можуть його попекти. Тому місце на південному вікні не підійде. Краще обрати східне.

Паростки підгодовують розчином деревної золи. Готують його так: на літр води додають чайну ложку золи.

 Як доростуть до 5 сантиметрів, треба розсадити в невеликі горщики. Цвісти карликовий гранат буде рясніше, якщо корінню буде тісно. У міру зростання гілки рослини підрізають.

Щоб гранат ріс густим кущиком, на перших порах його відщипують на 1/3 верхівки й укорінюють. На пагоні при цьому має лишатися по два-чотири листочки.

 Поливати слід відстояною теплою водою прямо під корінь.

Здійснювати полив треба в міру підсихання ґрунту.

 У спекотні дні можна додатково обприскувати. Якщо гранат зацвів, треба стежити, щоб краплини не потрапляли на бутони.

Оптимальна температура для граната від 18 до 25 градусів. На зимівлю рослину бажано перенести в прохолодне приміщення. Від пізньої осені до початку весни в неї період спокою.

 Про перехід у режим сну свідчитиме опадання листя. Тоді бажано знизити температуру до 1215 градусів. Для цього достатньо перенести горщик на терасу.

У цей час гранат поливають приблизно раз на місяць. У лютому підрізають і формують крону. Старі пагони видаляють.

 Гранат любить свіже повітря, тому приміщення слід регулярно провітрювати і не допускати протягів.

Цвіте рясно. Квітки нагадують глек або дзвоники. У діаметрі мають 45 см. Без запаху. Тримаються в середньому три-чотири дні й опадають.

 Із півсотні квіток на плід перетворюються дві-три. Розміром виходять, як волоський горіх або маленький мандарин. На смак кисліші й терпкіші за ті гранати, що продають на базарах.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com