Північний потік-2: коли запрацює і скільки втратить Україна

Євросоюз затвердив нову газову директиву, яка стосується будівництва «Північного потоку-2».

«Північний потік-2» планують запустити у 2020-му. За попередніми даними через це Україна може втратити близько $3 млрд на рік, пише Обозреватель.

Планувалося, що Газпром буде єдиним постачальником для газопроводу. Зараз у ЄС вирішили, що частину газу постачатимуть інші компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведєв озвучив плани Росії щодо транзиту газу через Україну

«Прийняті зміни ніяк не вплинуть на будівництво «Північого потоку-2″. Ті обмеження, які прописані в директиві можуть бути оскаржені в суді. Російський газопровід піде в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн — через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. У зв’язку з цим для нашої ГТС є великий ризик втратити газ», — каже Юрій Корольчук, голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій.

Північний потік-2 — російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком — 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com