ТОП-10 будівель Києва, які після пожежі не відремонтували

У Києві є кілька пам’яток архітектури, які не відремонтували після пожежі в них. Деяких з них вже немає, інші — все ще очікують реставрації.

Такий список склали у виданні LB.ua.

«Більшість з будівель у списку нижче не зможе відновити ніякий мільйонер, тому що у них вже є господарі-мільйонери. І ці мільйонери, ховаючись за офшорами, рік за роком, пожежа за пожежею чекають, коли ж мотлох нарешті впаде і можна буде вивести його зі списку пам’яток архітектури, знести і побудувати на його місці в центрі міста нову висотку», — йдеться в повідомленні.

1. Чотири пожежі пережила Садиба Мурашка. Її повернули місту, але вона як і раніше в жахливому стані. Зараз виконує роль безкоштовного громадського туалету в центрі столиці притулку для бездомних.

2. Будинок на розі Іллінської і Волоській довго стояв занедбаним. А в грудні 2017 року тут сталася пожежа. За кілька місяців до цього київська влада заявила про намір забудовувати цей квартал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шукають родичів бабусі, яка живе на автобусній зупинці

3. Будинок на Андріївському узвозі, 34б. Старовинна будівля пережила пожежу в 2007-му, але 2015-го повторити такий подвиг не вдалося. Її більше немає.

4. У 2017 році був майже повністю знищений Центральний гастроном. Незадовго до пожежі, від його власника кілька разів просили провести в будівлі протиаварійні роботи. Тепер його хочуть відновити у вигляді торгового центру.

5. У 2013 і в 2019 роках горів будинок на Грушевського 4-б. Поруч будується готельно-офісний комплекс ТОВ «Грааль», власники якого губляться в офшорах.

6. Пожежа в будівлі Гостинного двору стався в 2013 році. Версія міліції — коротке замикання. Версія активістів — підпал з метою перетворити руїну в новий і красивий торговий центр.

7. 105 років було дому на Алли Тарасової, 4. Але сильна пожежа в червні 2011 року цей пам’ятник архітектури в стилі модерн не пережив.

8. Цілу серію пожеж пережив занедбаний будинок на Січових стрільців, 91. У тому числі вже в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зносять Шулявський міст: фото з висоти пташиного польоту

9. Будинок Вертипороха на Межигірській — це покинута пам’ятка архітектури в стилі ренесанс. Горів чотири рази, останній — в 2018 році.

10. Богдана Хмельницького 12-14 — ще одна покинута пам’ятка архітектури. Остання пожежа тут був у 2018 році.

На ремонт собору Паризької Богоматері після пожежі пожертвували понад 700 млн євро. Збір коштів триватиме далі.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com