У підвалі школи зберігають понад 2 тисячі ртутних ламп

У підвалі школи в селі Терешки зберігається понад дві тисячі ртутних ламп.

Про таку знахідку журналісту «Газета» розповіли місцеві мешканці та викликали на місце відповідні служби.

«Коли залізли до підвалу побачили чимало битих ламп і цілих, проте вони зберігались у неналежному стані. Багато — прямо під їдальнею», — сказала депутат Терешківської сільради Світлана Волошка.

На місце викликали одразу надзвичайників, які зафіксували наявність ламп. А шкільний колектив перерахував кількість — вийшло 2405 ртутних ламп. Також склали їх на піддони.

Директор Терешківської ЗОШ Катерина Пилипенко пояснила, що лампи зберігаються там вже декілька років. Більшість з’явилась після проекту по заміні ртутних на світодіодні ЛЕД-лампи.

«Два роки тому зверталася письмово до Полтавського районного відділу освіти щодо утилізації. Мені тоді відповіли, що на утилізацію ртутних ламп потрібні великі кошти, яких немає. 10 гривень 20 копійок коштує одна. Зараз заклад на балансі Терешківської сільради, яка повинна виділити гроші. Заяву чи прохання напишемо», — пояснила жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терешківського ґвалтівника-рецидивіста взяли під варту

Місцеві турбуючись про здоров’я своїх дітей викликали ще й спеціалістів, які замірили показники ртуті. У їдальні та шкільному коридорі випаровування не виявили. У підвальних приміщеннях апарат показав вище норми — 0,0004 мг/л3 (норма до 0,0003 мг/л3).

«Рекомендували в найкоротший термін вивезти лампи в приміщення, обладнане герметичною тарою, а потім утилізувати. Зараз немає небезпеки, бо у кімнатах, де є діти, випаровування не виявили. Після вивезення треба знову зробити заміри, — пояснив Сергій Макєєв, керівник Головного управління Держсанепідемслужби у Полтавській області. Також додав, що повторні заміри лежать на відповідальності керівництва школи.

Невідомі вандали у Києві познущалися над спецконтейнерами для батарейок і ртутних термометрів.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com