В Україні відкрили нову астрономічну обсерваторію

У Київській області відкрили обсерваторію Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Об’єкт використовуватимуть в інтересах національної безпеки, оборони та економіки держави. Основне його завдання — спостереження за штучними супутниками Землі.

«Інший запущений в експлуатацію об’єкт — це система Збруч, яка здійснює контроль за космічними об’єктами, які перебувають на орбіті. Зокрема, і за космічним сміттям, яке становить потенційну загрозу», — повідомив начальник центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

На сьогодні в управлінні вже є каталог з близько 12 тис. космічних об’єктів. За ними уже спостерігають та контролюють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На горі Піп Іван відновлять обсерваторію

На сьогодні, в Україні є декілька подібних астрономічних обсерваторій. Усі вони мають різні завдання. Також вони можуть отримувати інформацію про конкретне призначення кожного космічного об’єкта.

«Вони оперативно проводять оцінку його можливостей з точки зору потенційних загроз. Крім того, здатні формувати цілевказівки для ударних систем високоточної зброї», — говорять у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів.

10 квітня на Європейському конгресі у Кракові презентували проект з відновлення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван. На її створення український уряд виділив вже 4 млн євро. На конгресі ректор Прикарпатського університету розповідав про «Обсерваторію», і очікує дофінансування проекту з боку польського уряду.

Читайте другие новости на нашем сайте x-rss.com